Zvolte si svou zemi
Ground Game Česko
Ground Game Deutschland
Ground Game Worldwide
Ground Game Ireland
Ground Game Polska
Ground Game România
Ground Game Slovenija
Poštovné zdarma od 3 000,00 Kč
Uložit do nákupního seznamu
Vytvořit nový seznam oblíbených

Péče o boxerské rukavice

2024-04-24
Péče o boxerské rukavice

Boxerské rukavice jsou vybavení, které vyžaduje zvláštní péči. Pokud budete porušovat hygienická pravidla nebo je po náročném tréninku necháte v tašce, můžete za svou chybu draze zaplatit. Co mají společného se zubním kartáčkem? A je možné je prát? Zjistěte, jak pečovat o své boxerské rukavice. 

 

Co udělat, aby boxerské rukavice nesmrděly?

V první řadě umyjte si ruce před každým tréninkem a pečujte o jejich pokožku. To je velmi důležité! Tímto způsobem odstraníte bakterie a nečistoty, které se podílejí na nepříjemném zápachu z rukavic. Poté nezapomeňte na bandáže. Bandáže nejen chrání ruce a zápěstí před zraněním, ale také absorbují pot. Nezapomeňte je po každém použití vyprat. Vnější stranu rukavic pravidelně čistěte hadříkem nebo ručníkem namočeným v mýdlové vodě nebo malém množství antibakteriálního přípravku. Předtím na malém kousku zkontrolujte, zda je zvolený přípravek pro materiál rukavic bezpečný. 

Více zde: Boxerské bandáže - proč a jak je vázat

Stejně jako se nedělíte o kartáček na zuby nebo boty, platí to i pro boxerské rukavice . Za prvé jde o vybavení, které přichází do přímého kontaktu s pokožkou a potem (a každý má jinou bakteriální flóru), takže půjčovat je někomu jinému není příliš hygienické a může vést k infekci. Za druhé, rukavice se přizpůsobují ruce majitele. Jejich výměna vás může vystavovat zbytečnému zranění. 

 

Jak prát boxerské rukavice? Vůbec.

Pokud chcete, aby si rukavice zachovaly svůj tvar, neperte je v žádném případě. V opačném případě je můžete poškodit a dokonce způsobit vznik plísní. Místo toho po tréninku boxerské rukavice vysušte při pokojové teplotě, rozepněte suchý zip nebo je rozvažte a nechte je "otevřené". Případně můžete dovnitř vložit sáček s rýží nebo sodu, papír nebo speciální vložku pohlcující vlhkost. To úplně stačí, pokud dodržíte výše uvedená pravidla. 

 

 

Jak se zbavit zápachu z boxerských rukavic

Na trhu najdete různé odstraňovače zápachu, ale osvěžovače nejčastěji problém pouze maskují, nikoli odstraňují. Můžete vyzkoušet domácí prostředky k likvidaci bakterií a plísní, například jejich zmrazení na několik hodin (rukavice musí být suché a zabezpečené fólií). Pokud se vám nepodaří zbavit se zápachu, zvažte nákup nových boxerských rukavic.

pixel