Zvolte si svou zemi
Ground Game Česko
Ground Game Deutschland
Ground Game Worldwide
Ground Game Ireland
Ground Game Polska
Ground Game România
Ground Game Slovenija
Poštovné zdarma od 3 000,00 Kč
Uložit do nákupního seznamu
Vytvořit nový seznam oblíbených

Švihadla

( množství produktů: 2 )

Švihadla

( množství produktů: 2 )

Tréninkové švihadlo je vhodné pro trénink boxu, MMA (Mixed Martial Arts) nebo jiných sportů, kde je důležitá rychlost a dynamika. Skákání přes švihadlo pomáhá zvýšit rychlost a zkrátit reakční dobu. Je to také skvělý způsob, jak zlepšit celkovou kondici a postavu. Skákání je skvělé kardio cvičení, které lze provádět doma nebo v posilovně.

 

Čím se liší boxerské od běžného švihadla?

Boxerské švihadlo je vynikající tréninkovou pomůckou pro bojové sporty. Je obvykle kratší a těžší, takže trénink na něm je intenzivnější. Můžete ho použít pro rychlostní cvičení, jako jsou poskoky, nebo pro silový trénink. Ještě lepší tréninkovou pomůckou je boxerské švihadlo s dřevěnými rukojeťmi. Rukojeti slouží jako tlumení a chrání ruce při intenzivním tréninku.

 

Jak cvičit s boxerským švihadlem?

Neexistuje jediný správný způsob cvičení s boxerským švihadlem. Záleží na tom, co se chcete naučit a jaké jsou vaše tréninkové cíle. Zde je několik příkladů cviků, které lze provádět s boxerským švihadlem:

 

1. Dvojité skoky – rozvička a následně skákejte a snažte se přistávát výhradně na prstech (podpatky nesmí dotýkat podlahy). Poté proveďte dva skoky najednou a dopadněte na obě nohy. Toto cvičení několikrát opakujte.

 

2. Skoky na jedné noze – rozcvička před tímto cvičením je podobná jako u předchozího cvičení. Následně proveďte poskoky na jedné noze. Toto cvičení opakujte několikrát na každé straně.

 

3. Skoky na dvou nohách - klasický způsob přeskakování.

 

4. Intervaly na švihadle - rozcvička spočívá v tom, že uděláte několik skoků a následně přejdete k intervalům. To vyžaduje větší sílu a soustředění. Nejprve skáčete co nejrychleji po dobu 10 sekund a poté si 10 sekund odpočinete. Toto cvičení opakujte 5-10krát.

 

Jaké tréninkové oblečení bude nejlepší pro trénink na boxerském švihadle?

Dobře zvolené oblečení je velmi důležité, protože vám pomůže dosáhnout maximální výkon na tréninku. Sportovní obuv by měla být lehká a pružná, aby dobře tlumila. Kromě toho musí být pohodlná a přizpůsobená noze, aby se vaše tělo mohlo volně pohybovat. Užitečné mohou být také sportovní ponožky, které poskytují dodatečné odpružení a chrání nohy před odřením. Tričko a šortky by měly být vyrobeny z prodyšného materiálu s termoregulační funkcí a funkcí odvodu potu. To vám zajistí pohodlí během tréninku. Prohlédněte si tréninková trička a šortky Ground Game.

pixel