Zvolte si svou zemi
Ground Game Česko
Ground Game Deutschland
Ground Game Worldwide
Ground Game Ireland
Ground Game Polska
Ground Game România
Ground Game Slovenija
Poštovné zdarma od 3 000,00 Kč
Uložit do nákupního seznamu
Vytvořit nový seznam oblíbených

Boxerské bandáže - proč a jak je vázat

2024-04-24
Boxerské bandáže - proč a jak je vázat

Pokud trénujete postoj, neměly by vám v tašce chybět boxerské bandáže. Zjistěte, jak bandáže fungují, jak je vázat a na co se zaměřit při výběru modelu. 

 

- Boxerské bandáže jsou také známé jako obvazy nebo pásky. Jejich hlavním účelem je chránit ruce před zraněním..

 

- Boxerské bandáže jsou nezbytnou součástí výbavy každého boxera, ale nejsou alternativou rukavic. Pouze jejich kombinace poskytuje účinnou ochrannou bariéru pro prsty a zápěstí.

 

- Na trhu najdete několik typů boxerských bandáží, které se liší nejen designem, ale také materiálem, délkou a konstrukcí. V tomto článku si shrneme jejich výhody a nevýhody. 

 

K čemu slouží boxerské bandáže?

Bandáže jsou první ochranou vašich rukou. Díky tomu, že jsou tužší, minimalizují riziko zranění při nárazech, např. zlomenin, vykloubení palce. Bandáže mají ještě jeden úkol: chrání vnitřní stranu rukavic před potem. Boxerské bandáže se snadno udržují v čistotě tím, že je po každém tréninku jednoduše vyperete. 

 

Jaké bandáže si vybrat?

Pokud si prohlédnete nabídku boxerských bandáží, zjistíte, že se jednotlivé modely liší materiálem, ze kterého jsou vyrobeny, a délkou. Které vybrat a na co si dát pozor? Začneme materiálem.

Boxerské bandáže se vyrábějí z bavlny, polyesteru nebo jejich směsi. Bavlněné bandáže jsou skvělé pro zpevnění rukou a jsou odolné, ale vyžadují také zručnost při jejich vázání - při nesprávném vázání se mohou snadno uvolnit. Polyesterové elastické obvazy se snadno navlékají a přiléhají k ruce, ale pokud to přeženete, omezíte průtok krve. Kombinace bavlny a polyesteru spojuje výhody obou materiálů: jsou odolné a optimálně pružné, dokonale přiléhají k ruce.

Záleží také na délce bandáží. Pokud jsou příliš krátké, nepodaří se vám je správně zavázat. Pokud jsou příliš dlouhé, budete mít také problémy s jejich upevněním. Nejlepší je délka 4 m, která je považována za relativně univerzální. 

 

Mrkněte také na: 5 pravidel pro začátečníky v boxu

 

Boxerské bandáže - jak je navlékat?

Začátečníkům se může zdát vázání boxerských obvazů poněkud složité, ale buďte si jisti, že praxe dělá mistra. Můžete se to naučit sami, například sledováním instruktážních videí nebo poprosit svého trenéra o rychlokurz.

Vyzkoušejte několik způsobů a vyberte si ten, který vám nejlépe vyhovuje. I když budete mít zpočátku problémy s vázáním bandáží, nenechte se odradit, jen cvičte. Za žádných okolností se bandáží nevzdávejte a vaše prsty a zápěstí vám za to poděkují. 

 

Klasické bandáže a gelové boxerské bandáže

Gelové bandáže mají naprosto stejný účel jako klasické bandáže, liší se však způsobem aplikace a konstrukcí. Jsou podobné rukavicím a mají gelovou vložku, která chrání klouby a tlumí nárazy. Pokud dáváte přednost gelovým bandážím, vyberte si model s páskou - ta zápěstí zpevní. Mějte na paměti, gelové bandáže jsou náhradou za tradiční bandáže, a ne pro boxerské rukavice.

pixel